Zima pece o boty i nohy

Zima – Pot – Boty

V zimním období dostávají nohy často zabrat. Všichni víme, že je potřeba se v práci přezouvat, abychom předešli pocení a měnili sklon klenby. Co ale když promokneme?

Tající sníh umí být pěkně nepříjemný, a to obzvlášť, pokud se v něm ocitnete s botami, které nejsou zcela vodotěsné. Nohy je třeba osušit a vyčistit, díky čemuž se sníží hromadění bakterií a nohy budou v teple. Zkušené ženy nosí v kabelce náhradní ponožky. Vlhké nohy se mohou velmi rychle ochladit, což může následně způsobit bolest a popraskanou pokožku.

Nohám v zimě vadí pot

Při výběru ponožek na zimu se vždy rozhodněte pro ty, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je bavlna nebo vlna, ty totiž dobře odvádějí vlhkost. Od zpocených nohou je už jen krůček k vlhkým a studeným nohám, které mohou druhotně vést k prochlazení. Dalším bonusem suchých nohou bude i to, že nebudou cítit.

Boty důkladně sušte.

Stejně jako u vlhkých ponožek může nošení vlhkých bot znamenat celou řadu problémů. Vlhké boty jsou živnou půdou pro bakterie, což znamená, že existuje větší šance na infekci. Obezřetní by v tomto případě měli být hlavně diabetici a lidé trpící na cévní potíže. Vlhké boty doporučujeme umístit na teplé a suché místo mimo přímý zdroj tepla po dobu nejméně 24 hodin, než si je budete znovu obouvat. Rozhodně je neschovávejte do botníku. Důležité je boty postavit tak, aby do vnitřního prostoru mohl proudit vzduch. Dávat je na radiátor není dobrý nápad, protože to může způsobit praskliny a předčasné stárnutí bot, zejména pokud jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jako je kůže.

Ať vám boty dobře sedí

Špatně obutá obuv může být obzvláště problematická v zimě. Příliš těsné boty mohou ovlivnit průtok krve do nohou, což může způsobit velmi snadné ochlazení a v extrémních případech přispět k omrzlinám. Vždy byste měli být schopni hýbat prsty, ale pata a nárt chodidla by se v botě neměly pohybovat. Příliš velká obuv umožní chodidlu pohyb a způsobí tření. Tření může způsobit vředy a puchýře, které nevyhnutelně způsobí bolest. Špatně padnoucí boty navíc představují i potenciální zdravotní riziko – především pro diabetiky a osoby s potížemi cév.

Přeji vám jistý krok, dobré boty a zdravé nohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *